Capital T – Uzi (WINTER IS HERE)

Shkarko MP3 (Google Drive)


Teksti i Këngës - Lyrics

ey

skrrt
ey, eey

BMX

E maj me vete une ni uzi
S’boj prova vec vi ta futi
Edhe para se me mbrri ti n’spital
une dal prej burgit
une dal prej burgit
une dal prej burgit

me kerre me pare me
Qe m’presin mu te hood-i

E maj me vete une ni uzi
S’boj prova vec vi ta futi
Edhe para se me mbrri ti n’spital
une dal prej burgit
une dal prej burgit
une dal prej burgit

Me pare, me kerre, me tona
Qe m’presin mu te hood-i

Ju e dini kush e sill qytetin
Kejt mahallat un i kom me veti
Kejt djemt e kqi un i kom me veti
Ki pun me mu qohet n’kam shteti
Ku je kon dje pse po bohesh tash kishe nuk po m’sheh,
pse po bohesh tash kishe nuk po m’njeh
We run this shit,
pernime,
For real
U know,
Deal
Nuk po du kerkuj me ja marr buken
Nuk e di pse kejt kta pej meje tuten
Ndoshta se jon larg pej mahalle
Po ma mir se kejt kta un e njoh rrugen
Ata qe s’jon me neve
Tash per neve luten
Ata qe dalin kunder
N’fund gjith hupin
Kush i kalon limitet
Fuck upidet trupi
Perdoren hekra edhe n’fund
Kejt dellat zhduken

Ey, ey
A e majte n’men qa thash ma heret?

E maj me vete une ni uzi
S’boj prova vec vi ta futi
Edhe para se me mbrri ti n’spital
une dal prej burgit
une dal prej burgit
une dal prej burgit

me kerre me pare me
Qe m’presin mu te hood-i

Prit, prit

Besom, qe kur p’ju ni qa po thuni
Po huqi
Sa e ki ti duqin
Mu m’kushton kapuqi
Sa paguhesh per ni nat
M’kushtojn patikat gucci
Ju po hani mut
Per qata p’ju nguci
E kom dikun t’msheft
Un ni uzi
Ti s’po beson
Po une vi dhe ta futi
T’kputen kejt gjymtyrt
E trupit
Para se ti me dek
Une dal pej burgit
Pi mushni hunt
E p’ju hup zumi
Po gutni e s’po
Dini qa po thuni
Fjalt e mia t’paqta si loti
E lot e tu rrjedhin si lumi
Vjen puna mi majt syt mshel
Mos me t’marr gjumi
Kur se dini ku po hini
Ma mir shuni
Kur se dini qa po thuni
Ma mir shuni

Ju pe dini qa po foli x6


Shpërndaje në Facebook Shpërndaje në WhatsApp